Асоциацията на българските училища в чужбина организира годишната си конференция в София, която ще се проведе на 27 и 28 юли, съобщи БТА.
Тази година конференцията ще премине под наслова "Асоциацията на българските училища в чужбина - 15 години с устрема и вярата на Паисий".
На конференцията ще се обсъждат методите за ефективно обучението по роден език зад граница, както и особености на обучението по литература в българските училища в чужбина.
Форумът ще бъде съпътстван от семинар в Кремиковския манастир "Св. Георги Победоносец".
Цялата програма вижте тук.
"Здравейте, аз съм Марин Маринов, занимавам се с живопис и в момента съм асистент-преподавател при професор Кирил Божков в специалност "Живопис" в Национална художествена академия в София." Така поставяме отправна точка на една цветна история,..
2025-а година е специална за сдружението "Подкрепа на азербайджанско-българското приятелство", тъй като през май то ще отпразнува 20 години от началото на своята дейност. "От 2005 година, когато създадохме сдружението, ние идваме в България с..
Негово Високопреосвещенство Западно- и Средноевропейски митрополит Антоний и генералният директор на БНР Милен Митев подписаха меморандум за сътрудничество в седалището на епархията на БПЦ-БП за Западна и Средна Европа в германската столица Берлин...
Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да..
Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА. "Желаем исканията на студентите да бъдат..