Софийският район Банкя отбелязва тази година своите Празници на минералната вода и дълголетието „Горешляци 2022“ с богата културна програма.
Самите празници Горешляци са на 15,16 е 17 юли, но програмата в парка-емблема на Банкя "Ротондата" започна в аванс с лятно кино под звездите и концерт на Детския хор на БНР. В програмата е включена и специална среща на дълголетниците от район Банкя и близките села с кмета Рангел Марков.
Ключов момент в празника е отслужването на Божествена Света литургия и водосвет за здраве в местния храм "Св. Кирик и Юлита", който по традиция е на 15 юли от 9 часа.
В събота жителите и гостите на района ще станат свидетели на XIII-ия Авто-ретро парад с маршрут от съседното село Иваняне до парк „Кестените“ в Банкя.
Централно място е отредено и на художествените занаяти, а централната улица е превърната в "Алея на занаятите", организирана с участието на Регионалната занаятчийска камара – София. На същото място на 16 и 17 се организира и "Алея на производителя".
Съставил: Гергана МанчеваСливенският митрополит Арсений се обяви срещу нестинарите, като им забрани да ползват икони по време на обичая. Това съобщават от Сливенската митрополия на своя сайт и в публикация във фейсбук. В своята позиция владиката казва, че в този..
Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти очаква забавяне в растежа на туризма в България заради неблагоприятната икономическа обстановка в много от емитиращите пазари. Към момента са трудни прогнозите за ефекта върху сектора,..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС. Главният икономист на синдиката Атанас Кацарчев каза за БНР: "Правителството предлага мярка за..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС...