Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Облагороден кът с диви растения кани птици и хора в сърцето на София

Снимка: stolica.bg

Мини градски фестивал символично отключва обновеното публично пространство в градинката на ул. "Будапеща" 1 в центъра на столицата.

Хълмът над мястото, където се намира и представителството на "Гьоте институт" в София, който от години беше занемарен, вече е озеленен с дива растителност. Целта на организаторите от "100 Стола" и "Колективът" е да покажат, че с малки намеси и озеленяване, привличащо птици, пчели и буболечки, може градските пространства да станат много привлекателни и за хората и то без да се влагат много средства. На това мястото ще има зона за отдих сред зеленината, а наблизо - лятна сцена и бар.

 Специално за откриването на зеления оазис в сърцето на София е предвидена богата музикална програма, изложби, прожекции. До 17 юли на място се организира и Арт базар, както и изложба свързана с dark- туризма от Abandoned Bulgaria. Всички събития са с вход свободен.

Съставил: Гергана Манчева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 38

В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..

публикувано на 13.02.25 в 12:00
Атанас Запрянов

Министърът на отбраната обсъжда в Брюксел дългосрочната подкрепа за Украйна

Министърът на отбраната Атанас Запрянов ще вземе участие в срещата на министрите на отбраната на страните членки на НАТО днес в Брюксел. На форума ще бъдат обсъдени засилването на възпиращия и отбранителен потенциал на Алианса, справедливото..

публикувано на 13.02.25 в 06:35

Климатологът проф. Георги Рачев: Състоянието на въздуха ни прави равни

Световният ден на радиото – 13 февруари, тази година е посветен на климатичните изменения. Изборът не е случаен – 2025 г. е определена от Парижкото споразумение като ключова, ако човечеството иска да изпълни дългосрочната си цел да ограничи..

публикувано на 13.02.25 в 06:10