Украински товарен самолет Ан-12 превозващ експлозиви падна в Северна Гърция, близо до летище Кавала. Като предпазна мярка заради силната миризма, отделяща се от останките, властите призоваха жителите на две населени места, близо до мястото на катастрофата, да държат прозорците си затворени и по възможност да не излизат, предават гръцките медии.
Анализаторите от Института за войната в САЩ – ISW заявиха, че президентът Владимир Путин е издал заповед едновременно с продължаване на настъплението в Донбас руските сили да завладеят и Харков, втория по големина град в Украйна.
Заради разногласията за войната в Украйна финансистите от Г-20 на най-развитите световни икономики не излязоха с общо изявление след срещата в Индонезия, предаде REUTERS. Ръководителят на Международния валутен фонд Кристалина Георгиева предупреди да се предприемат спешни действия срещу инфлацията, защото войната е увеличила натиска върху цените на суровините и енергията.Правителството на Росен Желязков оцеля и при петия вот на недоверие, този път на тема “ Вътрешна сигурност и правосъдие ”. Със 133 гласа “против” от общо 234 народните представители от ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, БСП и ИТН спасиха кабинета . “За”..
Децата ще могат да подават сигнали, ако те или техни връстници станат жертва на насилие, чрез мобилното приложение CyberKidz Patrol , съобщи социалният министър Борислав Гуцанов. То ще бъде достъпно за сваляне в началото на октомври. Единствената..
В петък минималните температури ще са от 6 до 14°, в котловините и високите полета – с около 2° по-ниски, по Черноморието до 14-16°, в София – 7°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури..
В средата на месец септември, традиционно големият християнски празник Кръстовден (14 септември) слага началото на един от най-очакваните земеделски..
В брой 64 на предаването слушайте: В българското училище "Аз Буки Веди" в Кьолн вече 19 години възпитават в народознание деца на наши..
Правителството на Росен Желязков оцеля и при петия вот на недоверие, този път на тема “ Вътрешна сигурност и правосъдие ”. Със 133 гласа “против” от..