В момента няма натиск върху здравната система от новозаболели с Covid, каза пред БНР главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.
На 19 юли ще се срещнат директорите на големите болници и здравните власти, за да уточнят какви легла имат за посрещане на нова вълна от коронавирус. Идеята е да не се достигнат нивата от предишни вълни, защото вариантите на Омикрон протичат леко, а тежките случаи са малко, смята Кунчев. Той подчерта, че ситуацията е динамична и ако се наложи ще бъдат въведени и по-строги регионални мерки.
Според Кунчев има възраждане на интереса към ваксините, но имунизирани остават около 30% от населението, което е близо до показателите в съседните страни.Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в българската столица. Организаторите коментираха пред БТА, че се солидаризират с 3 месечните протести в..
Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..
В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..
"На 13 февруари т.г. българските потребители не трябва да пазаруват в нито един хранителен магазин, в нито една търговска верига, в нито един..
Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..