Вторник ще е слънчев. След обяд над планините ще се заоблачава, но валежи са малко вероятни. Максималните температури ще са от 28 до 33°, в София ще е до 27°.
По Черноморието ще е слънчево с умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 24-27°. Температурата на морската вода е 23-26°. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
В планините след обяд ще се развива купеста облачност, но ще е почти без валежи. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 21° на 2000 м до 14°.
В сряда и четвъртък температурите плавно ще нарастват.
11 млади български лекари вече са преминали обучение в престижната университетска болница Weill Cornell Medicine в Ню Йорк. Обучението е част от проект за обмяна на опит и въвеждане на съвременни практики в детското здравеопазване и медицинското..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..