В сряда ще е слънчево. Дневните температури ще нарастват и максималните ще са от 30 до 35°, в София ще е около 30°.
По Черноморието ще е слънчево с лек, охлаждащ североизточен бриз. Максималните температури ще са от 25 до 28°. Морската вода е 23-26°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините ще е слънчево, с незначителна следобедна облачност. Максималната температура на височина 1200 м ще е 24°, на 2000 м около 17°.
В четвъртък и петък остава слънчево, без валежи. Температурите ще нарастват.
На българската антарктическа база „Св. Климент Охридски“ е монтирана измервателна апаратура, която в продължение на два месеца събира ценни данни за слънчевата активност и връзката ѝ със земното магнитно поле. Проучванията се осъществяват в рамките на..
През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Временни увеличения на облачността ще има главно над западните райони. Ще е студено с минимални температури между минус 14° и минус 9° , на места в североизточните райони до минус 16°, за..
Чрез пост във "Фейсбук" от правителството категорично осъдиха поругаването на сградата на Европейската комисия в България. "Нападенията срещу институции, независимо дали национални или европейски, са недопустими и противоречат на принципите на правовата..
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..