През последното денонощие са установени 1862 случаи на коронавирус от направените 7820 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 24% от пробите са дали положителен резултат. 65% от новозаразените не са ваксинирани.
Най-много нови случаи има в София – 492, във Варна – 207, и в Бургас – 191. В болница се намират 790 пациенти – от тях 42 в интензивни отделения. 73% от новопостъпилите 145 не са ваксинирани. Шест души са починали и 83% от тях не са били имунизирани, докато оздравелите са 509. Активните случаи наброяват 14 209.
Вчера са поставени 3660 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 063 357 души. 22 353 от тях имат и втора бустерна доза.
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..
Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..
В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи..