Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След преговорите на БСП с "Демократична България": Нарастват шансовете за нов кабинет

Снимка: БГНЕС

Нарастват шансовете за съставяне на правителство, обяви след преговорите с мандатоносителя БСП съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов. Според него ключовият въпрос е да бъде постигнат баланс между "Има такъв народ" и "Продължаваме промяната", за да се избегнат нови избори в условията на редица кризи.  

"Демократична България" ще реши каква точно подкрепа да даде на евентуален нов кабинет, след като се очертае цялата конфигурация. "Ние сме работили по първия мандат с премиер Асен Василев, така че това не е тема за нас", каза още Христо Иванов.  

От своя страна, лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви, че в понеделник ще започне вторият етап от преговорите – за структурата и персоналния състав на Министерския съвет. Тя потвърди позицията на всички партии, с които са водени разговори, че премиерът трябва да бъде излъчен от първата политическа сила "Продължаваме промяната". "Намираме се в много деликатни и трудни преговори, но с диалог, разум и убеждения се надявам да постигнем успех", заключи лидерът на БСП.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30

Природонаучният музей-Бургас отправя послание с изложба за опазването на Черно море

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..

публикувано на 31.10.25 в 07:35

БАН почита народните будители с тържествена церемония и изложба

Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..

публикувано на 31.10.25 в 06:30