Спринтьорката Ивет Лалова беше избрана в Комисията на спортистите към Световната атлетика, съобщиха от централата. Българката събра най-много гласове в гласуването по време на световното първенство в Юджийн, САЩ, и заедно с още петима атлети ще бъде част от 12-членния орган. Тя изпревари украинската хърделистка Анна Ружкова, швейцарската спринтьорка Леа Шпрунгер, нидерландската спирньорка Лисане се Вите, канадския бегач Матю Хюз и японският състезател по спортно ходене Тошиказу Яманиши .
“Мнението на спортистите има голяма значение в управлението на нашата структура през последните три години. Догодина в Будапеща ще има нов избор и искам да окуража още атлети да обмислят да станат част от вземането на решения в нашия спорт”, заяви президентът на Световната атлетика Себастиан Коу.
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..