3530 украински граждани са наети към 22 юли по програмата "Солидарност", която осигурява тримесечна субсидирана заетост и интеграционни добавки за адаптиране към трудовия пазар. Работните места се подпомагатс 26,3 млн. евро от европейските фондове и позволяват навременна подкрепа за бърза интеграция на пазара на труда на разселени от Украйна. "Солидарност" може да осигури помощ на 9000 бежанци и техните семейства.
Наетите украинци са предимно от областите София, Варна и Бургас, Пловдив, но има и в Ловеч, Монтана, Враца, Хасково и Благоевград.
Най-много са одобрените за наемане непосредствено след началото на програмата в средата на юни. Само за първите 2 седмици наетите са 1177 души.
В сряда , 16 април, минималните температури ще бъдат от 5 до 10°, в София – около 7°. През деня ще е предимно слънчево. Преди обяд все още над източните райони ще има повече облаци, а в следобедните часове над планинските райони ще се развие..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му – най-страшните спомени, които бележат целия живот описва в автобиографичната си книга "Черната платнена..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на институцията се отличава с интересни издания и архивни колекции, като тази на списание "ЕК" с налични..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43..
В сряда , 16 април, минималните температури ще бъдат от 5 до 10°, в София – около 7°. През деня ще е предимно слънчево. Преди обяд все още над..