Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Велека Цанкова и нейното "Околосветско пътешествие"

Снимка: top20.bnr.bg

ˮДве весели очи – слънчеви лъчи, огряват цялата земя и понасят любовта… Две нежни ръце… прегръщат ме… сбъдват моя сън. И се пренасям, кораб далечен ме отнася на приключение – околосветско пътешествие…“ Това е откъс от текста на ˮОколосветско пътешествие“ – една от песните в проекта ˮСъвременен джаз с българска лирика“. Част от него е и "Стъпки в пясъка", която ви представихме преди време. 

Проектът се осъществява с подкрепата на Национален фонд ˮКултура“. ˮСъвременен джаз с българска лирика“ създават заедно Велека Цанкова – певица, автор на текстовете и съавтор на музиката и известният тромпетист, композитор и аранжор Михаил Йосифов

В групата свирят също Атанас Попов – ударни, Шибил Бенев – китара и пиано, Димитър Карамфилов – бас.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Панчо Владигеров – "Класично и романтично"

Един от най-известните записи на оркестровата версия е този на сина на Панчо Владигеров – именития диригент и композитор Александър Владигеров, с оркестъра на Българското национално радио от средата на 80-те години на ХХ век. И въпреки че..

публикувано на 27.06.25 в 10:10

Зорница Петрова пее за куража да полетиш

Едва след години, прекарани на сцена в България и по света, Зорница Петрова представя своята първа авторска песен – "Лети". Учила пеене в Нов български университет, тя започва да пътува по света, като участва в театрални програми. Споделя, че това..

публикувано на 26.06.25 в 10:10

Б.Т.Р. с Национално турне 2025 с участието на музикантите от АХАТ

След Националното клубно турне от началото на годината и последвалото го Околосветско турне с близо 30 концерта, рок титаните Б.Т.Р. стартират Национално турне 2025. То започва на 26 юни от Русе, следват Пловдив (07 август), Варна (11 август),..

публикувано на 25.06.25 в 10:15