Пожар в склад за боеприпаси край Карнобат разбуди хората в града. Няма жертви и пострадали. Складовете са на територията на бивши казарми. 2 дрона оглеждат мястото на инцидента от въздуха, за да се преценят щетите и последващите действия.
Пожарът е предшестван от лек взрив, съобщи пред БНР собственикът Емилиян Гебрев. Той съобщи, че става дума за боеприпаси, за които се е чакало решение дали да се унищожат или да се преработват. Полицията съобщи, че не е имало взрив.
Според разследващият сайт Bellingcat през 2015 г. Емилиян Гебрев, сина му и директора в неговата оръжейна фирма Валентин Тахчиев, са били жертви на опит за отгравяне от руски агент, заради сделки с Украйна.
Обявени са обществените поръчки за последните 2,4 км на жп линията от Гюешево до Северна Македония и за участъка София – Радомир. Стойността на търговете е над 279 млн. евро, а срокът за приключване - до 2029 г., съобщи Министерството на транспорта...
"Над 95% от пожарите в страната се дължат на небрежност или умисъл", каза премиерът Росен Желязков след като провери на място мерките, предприети от оперативния щаб за справяне с бедствието в района на Струмяни. България гори! Помощ има, но..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще се върнат и със семействата", каза за БТА зам.-министърът на труда и социалната политика Наталия..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..