Днес клетва ще положи назначеният от президента Румен Радев четвърти служебен кабинет. Това е и стотното правителство на България. На церемония в Гербовата зала в президентството държавният глава ще представи задачите и приоритетите на служебното правителство.
Служебен премиер в новото правителство е Гълъб Донев, заемал поста служебен министър на труда и социалната политика в служебното правителство, назначено от Радев през януари 2017 г.
Министър на финансите е Росица Атанасова Велкова-Желева, заместник-министър на финансите в досегашния кабинет.
Министър на отбраната е Димитър Стоянов - главен секретар на президента в двата мандата на Радев. Преминал е обучение във Висшето военновъздушно училище – Долна Митрополия, Военната академия „Г. С. Раковски”, Военновъздушния колеж „Максуел” в САЩ.
Асен Меджидиев, председател на УС на Столичната лекарска колегия към БЛС, е министър на здравеопазването.
Николай Милков, служебен министър на външните работи, е бил посланик на България в Румъния и Канада, генерален консул в Ню Йорк. Понастоящем е извънреден и пълномощен посланик във Френската република и Княжество Монако и постоянен представител в ЮНЕСКО.
Френският възпитаник Крум Зарков е служебен министър на правосъдието. Бил е член на Комисията по правните въпроси в 44-ото, 45-ото, 46-oто и 47-ото Народно събрание.
Министърът на културата Велислав Минеков е заемал същата длъжност в двата служебни кабинета през 2021 г.
Явор Гечев - служебен министър на земеделието, е бил председател на Националния съюз на земеделските кооперации в България и заместник-министър на земеделието в двете служебни правителства през 2021 г.
Възпитаникът на Мюнхенския университет “Ludwig-Maximilian” Никола Стоянов е министър на икономиката и индустрията. Участва като ръководител или експерт в над 1000 проекта като стратегически партньор на чужди компании при навлизането им на пазари в Източна Европа.
Завършилият Калифорнийския университет в САЩ Росен Христов е министър на енергетиката. Работил е за италианската енергийна компания „Енел“, в последните години се занимава с инвестиции в стартиращи компании с фокус върху зелените технологии.
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в София . Почит ще отдадат и държавният глава..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..