Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЦИК започна организацията за изборите на 2 октомври

Снимка: БГНЕС

Централната избирателна комисия (ЦИК) реши до 7 август областните управители да проведат консултации по съставяне на Районни избирателни комисии (РИК) за парламентарните избори на 2 октомври. Консултациите са публични с участие на представители от формациите в 47-ия парламент. РИК трябва да заработят от 13 август.

Пред БНР Цветозар Томов, зам.-председател и говорител на ЦИК, оспори, че машинното гласуване води до по-слабо участие на избирателите. Гласуване с хартия ще има във всички секции в страната и чужбина, където избирателите са по-малко от 300, уточни Томов.

ГЕРБ/СДС – Варна поиска преди вота службата по метрология и стандартизация да провери софтуера на машините за гласуване, предаде БТА.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивал на царския орел събира природолюбители в Тополовград

Не просто фестивал, а празник на природата на Сакар във всичките й форми – от биоразнообразието до фермерските продукти – това представлява Фестивалът на царския орел , който се провежда днес в Тополовград. Събитието има за цел да популяризира опазването..

публикувано на 18.10.25 в 09:59

Винена фиеста във Велико Търново предлага дегустация на местни сортове

Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..

публикувано на 18.10.25 в 07:05

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41