След петмесечен престой на пристанище "Черноморск" в Украйна, товарният кораб "Рожен", на компанията "Параходство Български морски флот", е отплавал рано тази сутрин от украинското пристанище Черноморск, съобщи МВнР.
Благодарение на ежедневна работа от страна българската държава с представителите на украинските власти, корабът е освободен и ще премине по договорения морски коридор за износ на зърнени товари. В съобщението на МВнР се посочва още, че по непотвърдена официално информация на украинските власти, българският плавателен съд пътува към Великобритания, а с него са потеглили още два кораба – "Поларнет" и "Нави стар", пренасящи общо 57 000 тона украинско зърно. Край Одеса трите плавателни съда, превозващи над 50 хиляди тона украинска царевица, ще се съберат в конвой и ще се насочат на юг.
Властите в Киев планират през черноморските пристанища Одеса, Черноморск и Южни да осигурят капацитет на повече от 100 плавателни съда на месец и да бъде достигнат износ от над 3 милиона тона селскостопанска продукция месечно.
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..
В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..