Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

14 български дипломати са експулсирани от Русия

Министерство на външните работи на Русия
Снимка: Васко Михайлов

Русия гони 14 български дипломати, съобщи руското външно министерство. Българският посланик в Русия Атанас Кръстин е бил повикан във външното ведомство в Москва, за да му бъде връчена нота, с която 14 служители на българското посолство в Москва са обявени за персона нон грата. 

Четирима български дипломати и десет технически служители от дипломатическите ни представителства в Москва, Санкт-Петербург и Екатеринбург, както и от Центъра на промишлеността на България в Москва следва да напуснат Руската Федерация в срок до 120 часа, съобщи българското МВнР.

В края на юни София обяви за персона нон грата 70 руски дипломати и персонал на посолството. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Градските птици са най –добрият показател за средата около нас

Приключи кампанията на Българското дружество за защита на птиците за преброяване на врабчетата в страната. За девета поредна година доброволците имаха възможността да наблюдават врабчетата на избрано от тях място, след което да запишат на..

публикувано на 03.05.25 в 15:36

Вицепрезидентът Илияна Йотова: Ако не бяха буквите и вярата, вероятно нямаше да има и българи днес

Вицепрезидентът Илияна Йотова, кметът на община Шумен проф. Христо Христов и директорът на Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров" Росица Добрева откриха изложбата "Азбука и история“, представяща етапите в развитието на глаголицата и..

публикувано на 03.05.25 в 12:06
Снимка: Туристическо дружество „Трапезица“

Пътят към здравето – кампанията "Движи се и победи" стартира с поход до хижа "Божур"

С пролетен поход към хижа "Божур" десетки ентусиасти и природолюбители ще поставят началото на 44-ото издание на кампанията "Движи се и победи". Първият пешеходен преход ще се проведе на 3 май със сборен пункт – Владишкия мост във Велико Търново..

публикувано на 03.05.25 в 08:35