Комисията за енергийно и водно регулиране утвърди цената на природния газ за август в размера на увеличението, поискано от "Булгаргаз". Така за 1 мегават час вече ще се плаща 298 лв. (152 евро), което представлява 60% повишение в сравнение с юли. На тази цена „Булгаргаз“ ще продава природен газ на крайните снабдители и на лица с издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия.
Основната причина за увеличението са рязко нарасналите цени на международните газови пазари. Независимо от поскъпването обаче данните показват, че цената на природния газ у нас остава по-ниска от тази на европейските газови борси. От енергийния регулатор увериха, че необходимите количества природен газ за август са осигурени от „Булгаргаз“ – включително със сключен договор за доставка на втечнен природен газ (LNG).
През следващото денонощие съществена промяна на времето няма да настъпи. Времето ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 м надморска височина – от сняг. В края на деня валежите в югозападните..
Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС) прие, че правомощията на и. ф. главен прокурор се прекратяват по силата на закона ex lege след изтичане на шестмесечния срок, разрешен от закона. Затова Борислав Сарафов вече не е и. ф. и негови..
Глинен съд и дървено ведро от Момчиловци са част от експозицията в Музея на млякото, който бе открит в Шанхай, заяви пред БТА кметът на родопското село Сийка Суркова. Представители на селото участваха във фестивал на здравословния живот в Шанхай...
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа..
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня..