Ръководството на футболния отбор “Левски” депозира протест пред УЕФА с искане мачът с малтийския “Хамрун” да бъде преигран. За целта са представени доказателства за допуснато грубо нарушение на правилата от главния рефер и асистентите му, което е повлияло на резултата от срещата. Предстои случаят да бъде разгледан спешно от контролната, етичната и дисциплинарната комисия на УЕФА.
В четвъртък в третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите българският отбор загуби от “Хамрун” с 1:2 като домакин и с общ резултат от 3:6 напусна европейския турнир.
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика. Ядрото на некропола е разположено под и около..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният сеизмолог в Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките,..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от София създават роботизирана система за плевене, използваща изкуствен интелект и лазерни технологии...
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..