В началото на седмицата ще стане ясно дали “Продължаваме промяната” ще приеме предложението на “Демократична България” за общо явяване на предсрочните парламентарни избори, каза за БНР съпредседателят на ПП Асен Василев. Той повтори тезата, че партията му няма да се коалира с ГЕРБ, докато Бойко Борисов заема ръководен пост.
Що се отнася до “Газпром”, доскорошният вицепремиер и финансов министър подчерта, че правителството на Кирил Петков не се е отказвало от договора с руската компания по правилата, по които той е бил сключен. “Продължаваме да имаме договор и всеки ден изпращахме заявка за получаване на количества. Няма един договор в Европа, по който "Газпром" да си изпълнява задълженията”, добави политикът.
Според Асен Василев охлаждането в отношенията на “Продължаваме промяната” и президента Румен Радев е започнало след смяната на Николай Павлов като директор на “Булгаргаз” и отнетия допуск на Сотир Цацаров като председател на антикорупционната комисия. Той отрече ПП да е създадена като президентска партия.
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..
В събота , 2 август, минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..