Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов център за издаване на лични документи е открит в София

Снимка: МВР

Нов център за административно обслужване на български граждани беше открит в столицата. В него вече се приемат заявления на български граждани за издаване на лични карти, паспорти и свидетелства за управление на МПС.

На бул."Княгиня Мария Луиза" 91 в близост до Централна гара и "Лъвов мост" всеки гражданин с адресна регистрация в София-област и София-град ще може бързо да извади важни документи - лична карта или паспорт, както и шофьорска книжка. В Центъра ще могат да се плащат и глоби, наложени от КАТ. 

Лични карти и паспорти ще се издават и на граждани, с постоянен адрес, извън територията на София град и София област. 3 от общо 16-те гишета ще са запазени за издаване на временни разрешения на украински граждани. По Интернет ще може да си запазим и час за определената услуга.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 4 юни 2025 г.

В "България днес" на 04 Юни слушайте: 01:55 - Актуална информация от България и света 12:42 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 04.06.25 в 19:00

Горещо време с превалявания в четвъртък

В четвъртък , 5 юни, преди обед ще бъде предимно слънчево, а след това ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места главно в Западна България и около Централния Балкан ще има краткотрайни валежи. В Северозападна България явленията..

публикувано на 04.06.25 в 18:25

Протест за запазване на българския лев блокира движението около парламента

Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на българския лев и за провеждане на референдум за еврото, съобщава БТА. С викове “Убийци” и “Оставка” те..

публикувано на 04.06.25 в 10:30