Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Намалява се карантината за неваксинирани, за ваксинирани срещу Covid-19 пада

Снимка: БГНЕС

Налаганата изолация за болните от Covid-19 ще бъде намалена от 10 на 7 дни. Това заяви на брифинг пред Министерството на здравеопазването доц. Ангел Кунчев - главен държавен здравен инспектор. Карантината на контактните лица се намалява от 7 на 5 дни, а за лицата, които са в срок от 3 месеца след последна имунизация - с пълна или с бустерна доза, както и преболедувалите в този срок, карантината отпада.

Според Кунчев това е първа стъпка към постепенно разхлабване на мерките срещу коронавируса. Заповедта влиза в сила от четвъртък и ще важи за седмица.

Поне до 25 август остава задължителното носене на маски в градския транспорт, лечебни заведения, аптеки и институции, които предоставят социални услуги.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Христо Грозев

Христо Грозев е "Европейски журналист на годината" за разкрития срещу Русия

Българският разследващ журналист Христо Грозев беше удостоен с престижната награда  "Журналист на годината"  на европейския медиен фестивал  PRIX EUROPA , който се подкрепя от съюз от 24 европейски обществени медии. Грозев, който е директор на..

публикувано на 04.10.25 в 09:05

Момчилград омайва софиянци с родопски вкусове и фолклор

Източните Родопи оживяват в сърцето на София – с автентични вкусове, музика и занаятчийско майсторство. Жителите на столицата имат шанс да се потопят в атмосферата на Община Момчилград и нейното културно и природно богатство под мотото "Момчилград –..

публикувано на 04.10.25 в 08:35

Тържествен концерт и Фестивал на добруджанската тиква в село Стефаново

Фестивал на добруджанската тиква и празник на добричкото село Стефаново ще се проведат през почивните дни, съобщават от Община Добричка. За  събота е предвиден тържествен концерт с участието на местни формации, който ще завърши с хоро на..

публикувано на 04.10.25 в 08:10