През нощта ще е предимно ясно. Вятърът ще е слаб от запад.
Утре, 18 август, ще бъде слънчево, след обяд над Източна България с купеста облачност. На места, главно в североизточните райони, ще превали и прегърми. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Дневните температури ще се повишат и максималните ще са между 33° и 38°, в София около 33°.
По Черноморието ще е предимно слънчево, но след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места главно по северното крайбрежие ще превали и прегърми. Преди обяд вятърът ще е слаб от север, а след обяд ще духа бриз. Максимални температури между 29° и 34°. Температурата на морската вода е 25-27°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините ще бъде предимно слънчево. След обяд над Източна Стара планина и Странджа ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места там ще превали и прегърми. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 26°, на 2000 метра - около 19°.
В събота , 2 август, минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
Българският патриарх Даниил отслужи празнична Света литургия и водосвет за празника Произхождение (изнасяне) на Светия Кръст Господен, в столичния храм "Света София". След богослужението заедно с президента Румен Радев двамата дадоха начало на..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..