Започна информационната кампания "Добре дошли в училище в България". Тя се организира от Детския фонд на ООН в България (УНИЦЕФ) и Върховния комисариат на ООН за бежанците в партньорство с Българския Червен кръст и неправителствени организации. Кампанията е в подкрепа на усилията на министерствата на образованието и здравеопазването за предоставяне на достъп до образование и здравеопазване за децата бежанци. Целта е да помогне семействата на бежанците да се запознаят със специфики на българската образователна система и стъпките, които следва да се предприемат за записване в българско училище.
По официални данни, в България има над 39 000 деца от Украйна. Част от тях продължават да се обучават онлайн в украинската образователна система, което ги лишава от възможността да се социализират. Досега, по информация на МОН едва около 530 деца от Украйна са записани в българската образователна система, като във Варна са подадени 350 заявления от украински семейства.
Информационните срещи се провеждат на руски език и украински език, на 10 места в България. Юристи разясняват процедурите за записване децата, а експерти изясняват здравните изисквания при постъпване в детска градина и училище.
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински хижи – и с месечен наем под 400 евро. Градове като Банско, София и Пловдив разполагат с гъста мрежа..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...