С тържествено откриване на обновения си фар град Шабла отбелязва Международния ден на морските фарове. Шабленският фар се намира в най-източната точка на България и е най-старият на черноморския ни бряг.
Висок е 32 метра и предпазва корабите от затъване в плитчините, между нос Шабла и близкото рибарско селище Тюленово. Историците предполагат, че навигационно съоръжение на този бряг е функционирало още през Римската епоха.
Днес на специална церемония в Шабла се извършва и сдаване на длъжността началник на "Хидрографска служба". Службата е единствената в страната, която изготвя и излъчва навигационни известия до мореплавателите, поддържа система от брегови и плаващи средства за навигационно ограждане, включително седемте основни фара по българското Черноморие.Денят на фаровете се отбелязва за първи път в Шотландия през 1993 г., а от 1998 година насам инициативата се подема от много държави по света. В наши дни, над 450 фарове в 50 страни подкрепят инициативата, която дава възможност на хората да научат повече за ролята им в осигуряване на безопасността на морския транспорт през вековете.
Лятото може да е незабравимо не само с почивка край морето, а и с разходка до дивите плажове на Дунава. Всяко от градчетата по бреговете на голямата река си има своето място, където човек може да разпъне чадър и да стъпи върху фините речните пясъци...
След дългогодишна разруха, един от емблематичните мостове, строени от майстора зидар Кольо Фичето, е готов отново да посреща туристи. Беленският мост е построен над река Янтра през 1865 - 1867 г. по нареждане на валията на Дунавския..
От това лято посетителите на Враца могат да опознаят планинското градче чрез напълно безплатните обиколки с гидове по модел на подобни турове, които се предлагат в големите европейски градове. Идеята е гостът, който за пръв път посещава северозападния..
Министърът на туризма на Черна гора Симонида Кордич съобщи, че до края на месеца ще бъдат създадени работни групи, които ще работят по откриването на..