С 97% нараства броят на чуждестранните туристи по Южното Черноморие в сравнение с миналогодишния летен сезон, показват данните на летището в Бургас. Най-голям – 60%, е ръстът на полските летовници. Организираните групи от Великобритания пък компенсират отсъствието на 300 хил. души от Русия, Украйна и Беларус, съобщи директорът на летището Георги Чипилски.
По думите му, туристическият сезон през т.г. ще бъде удължен до 31 октомври, за когато е планиран последният чартърен полет. В края на лятото се очакват гости предимно от Полша, Унгария и Израел. 1,1 млн. души са обслужените до момента пътници на бургаското летище, каза още неговият директор.
Конните преходи са нестандартен начин човек да опознае България. Маршрутите често преминават през места, недостъпни за масовия турист и са наситени с приключения и културни преживявания. Седмица на кон у нас струва между 1200 и 1500 евро – с..
На върха на Сахат тепе в Пловдив тези дни бе открит възстановеният по антични образци воден часовник – клепсидра. Единственият монтиран на открито у нас часовник от този тип се превърна в най-новата атракция на града. Репликата на клепсидрата е..
Белоградчик и неговите световноизвестни скали отново са сцена на вълшебен спектакъл. В продължение на цели пет уикенда – от 19 септември до 19 октомври, градът е домакин на петото издание на Балонената фиеста . Очаква се над 5 хиляди туристи да..