Веднъж седмично на територията на 28 селища "Пътна полиция" ще извършва широкообхватен контрол на превозните средства, съобщи на брифинг гл. инспектор Лъчезар Близнаков. Проверките ще бъдат правени на различни места с акцент върху товарните автомобили. Според служителя пътните нарушения не спират, затова контролът е завишен на максимална степен.
“На ден се констатират по 40-50 случаи на водачи, употребили алкохол или наркотици”, каза Лъчезар Близнаков. Специализираната полицейска операция по пътищата няма да има срок.
Община Ловеч отбелязва 148 години от Освобождението на града от турско робство и установяване на местно управление с поредица от тържествени прояви, съобщи БГНЕС. След отслужената панихида за загиналите за Освобождението на Ловеч жители на..
Полицията в Бургас съобщи за два нови случая с удавени – софиянка и чужда туристка, предаде БГНЕС. Първият инцидент е станал вчера около 12,51 ч. на неохраняемата част на плаж "Делфин" край Ахтопол, за което е уведомена..
При археологическите проучвания на територията на Националната художествена академия бяха открити 13 антични гроба. Разкопките започнаха на 11 август, след като при строително-ремонтни дейности на Северната сграда на академията беше регистриран..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
Дори в неясния контекст на руската война в Украйна българите продължават да приемат като най-близки сред международните фактори най-вече европейските..
В "България днес" на 21 Август слушайте: 01:41 – Актуално от България и сънародниците по света 13:47 – От "Капачки за бъдеще"..