Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наградиха посланика на Република Австрия Андреа Вике

| обновено на 23.08.22 в 13:18
Снимка: president.bg

На 23 август, в Гербовата зала на Президентството, държавният глава Румен Радев удостои с орден „Мадарски конник“ - първа степен посланика на Република Австрияу нас Андреа Вике за заслугите ѝ за укрепването и развитието на българо-австрийските отношения.

В словото си, президентът Румен Радев открои дълбоките културни и исторически връзки между България и Австрия и изтъкна, че с работата си посланик Вике съществено е допринесла за развитието на българо-австрийските отношения в широк спектър от области, след които образованието, културата и науката. Румен Радев изрази увереност, че независимо от следващото си дипломатическо назначение Андреа Вике ще продължи да се връща в България, която е приела като втора родина.

От своя страна Андреа Вике благодари за оказаната чест и подчерта, че и България, и Австрия винаги са подкрепяли развитието на Европейския съюз и приобщаването на държавите от Западните Балкани. Тя добави, че ще запази прекрасни спомени както за работата си в страната ни, така и от България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25