Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предприети са действия за ограничаване на нелегалния трафик на хора

Снимка: БНР- Бургас

След днешния инцидент, при който автобус с мигранти премаза полицейска кола и уби двама полицаи в Бургас, охраната на границата ще бъде подсилена. Пред Нова тв министърът на отбраната заяви, че ще бъдат изпратени над 300 души да пазят границите ни, за да се намали мигрантския натиск, ще се използват и дронове за наблюдение.

Mинистърът на вътрешните работи Иван Демерджиев, който пристигна на мястото на инцидента в Бургас, също отбеляза, че охраната на границата ще бъде засилена. Работи се и по информация, че хора от системата на МВР са в схемата за пропускане на мигранти през границата. Набелязани са и основните мерки за недопускане на подобни пропуски, които са зачестили през последно време. Мерките се отнасят както към превозните средства, така и за хората, които се занимават с тази дейност, а също и за служителите, които не могат да удържат натиска или участват по някакъв начин в пропускането на мигранти през границата.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05

Швейцария подкрепя миграционните политики на България с над 21 млн. швейцарски франка

Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..

публикувано на 28.10.25 в 18:26
На снимката (от ляво надясно): министърът на енергетиката Жечо Станков, еврокомисарят по енергетика Дан Йоргенсен и изпълнителният директор на „Булгартрансгаз“ Владимир Малинов.

Вертикалният газов коридор ще бъде завършен до края на 2026 г.

С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката Жечо Станков, който заедно с еврокомисаря по енергетиката Дан Йоргенсен инспектира изпълнението на лот..

публикувано на 28.10.25 в 15:10