Националният отбор на България по баскетбол за мъже запази шансове да се класира за осминафиналите на Евробаскет 2022, след като победи домакина Грузия с 92:80 в четвъртия си мач от надпреварата.
Играчите на Росен Барчовски загубиха първите 3 двубоя срещу фаворитите Испания, Турция и Черна гора, но показаха класа и характер, за да надиграят грузинците.
България и Грузия вече имат актив от една победа и три загуби в група А на европейското първенство. В Тбилиси на 7 септември българите се изправят срещу отбора на Белгия и при нов успех могат да преодолеят груповата фаза, което е голямата цел пред отбора. Двубоят с Белгия започва в 17:15 часа, българско време.
Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..
Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..
За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и..
На 18 юли с различни прояви на почит към единствения всепризнат българин в цялата страна се честват 188 години от рождението на Васил Левски...
В "България днес" на 18 юли слушайте: 07:21- 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски 10:45- Паметта за Левски по света..