Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 08.09.2022 г. – Четвъртък

Снимка: БГНЕС

Четвъртък ще е предимно слънчев. След обяд над масивите от Западна България временно ще се заоблачава. Максималните температури в страната ще са от 27 до 32°, в София ще е около 27°.

По Черноморието ще е слънчево със слаб до умерен бриз от югоизток. Максималните температури ще са 24-26°. Морската вода е около 25°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над планините ще е слънчево. След обяд над западните масиви ще се заоблачи и на места са възможни слаби превалявания. Максималната температура на височина 1200 м. ще е 21°, на 2000 м. до 13°.

Петък ще е слънчев и топъл с кратки локални валежи, привечер над Северозападна България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В София представят сборника "Нова чуждестранна българистика"

На 18 ноември от 17,30 часа в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София ще бъде представен сборникът "Нова чуждестранна българистика". Той е разработен и издаден в рамките на Националната научна програма "Развитие и утвърждаване на..

публикувано на 18.11.25 в 07:00

България днес - 17 ноември 2025 г.

В "България днес" на 17 ноември слушайте: 05:33 - Актуално от България 18:44 – Спектакълът Звук и светлина на крепостта Царевец навърши 40 години 30:41 – Практическото приложение на изкуствения интелект сред ученици и учители в..

публикувано на 17.11.25 в 19:00

Времето ще е топло и дъждовно

Във вторник минималните температури ще са от 7 до 12°, в Източна България - между 12 и 16°, в София ще е около 9°. През деня ще бъде облачно и с валежи, главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там,..

публикувано на 17.11.25 в 18:30