Все още се очаква официално разрешение от властите в Германия, Канада, Италия и Австрия за провеждане на тяхна територия на парламентарните избори на 2 октомври, съобщи външно министерство
Очаква се Централната избирателна комисия да одобри разкриването на над 740 избирателни секции, в 62 държави на всички континенти. Предложението е в Европа да има 415 секции, а в Америка 70. Най-много секции ще има във Великобритания - 120, Германия - 77 и в Турция - 165.
Постоянният секретар на Министерството на външните работи Иван Кондов напомни, че след отпадането на закона за извънредно положение хората с изтекли документи няма да могат да гласуват.
В чужбина ще се използват 525 машини за гласуване в 290 секции. Предстои да бъдат назначени над 4000 членове на секционни избирателни комисии.
Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..
В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..
Притежава ли всеки един от нас способността да влияе на обществените нагласи и да създава условия за едно по-щастливо, по-уверено и изпълнено с надежда общество, в което хората изразяват себе си по най-добрия начин? Според някои българи..
От 10 до 22 февруари в районите на Учебен център „Црънча“, на Национален военен учебен комплекс „Чаралица“, в 22-ра авиобаза в Безмер и във..
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за..
България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари..