Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 09.09.2022 г. - Петък

Петък ще е топъл, в събота се задават превалявания

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Петък ще е слънчев с разкъсана висока облачност. След обяд на северозапад ще се заоблачава и вечерта на места там ще превали. Дневните температури ще растат до 28-33°, в София ще е до 28°.  

Над Черноморието остава слънчево. Максималните температури ще са 24°-27°. Морската вода е 24-25°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над планините ще е слънчево с висока облачност. След обяд и вечерта над Западна Стара планина ще се заоблачи и ще превали. Максималната температура на височина 1200 м. ще е 23°, на 2000 м. до 16°.

В събота от северозапад ще премине атмосферно смущение. От запад на изток ще превали и прегърми, по-интензивно в Северна България. Температурите ще са без промяна. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Облаците и валежите продължават, без дъжд ще е на югозапад

В четвъртък  минималните температури ще са от 6° до 11°, в София – ще е около 8°. През деня ще остане облачно с превалявания. По-значителни и на повече места ще са валежите в Източна България, а след обяд и в Централна. Без валежи с временни разкъсвания..

публикувано на 05.11.25 в 18:30

Църквата и БСП се консултираха за въвеждането на религия в училищата

В Синодалната палата българският патриарх Даниил се срещна с парламентарната група на БСП - Обединена левица. Делегацията на социалистите беше водена от вицепремиера и председател на БСП Атанас Зафиров, съобщи Синодът на Българската православна църква...

публикувано на 05.11.25 в 08:50

Тунел "Чирпан" по жп линията Пловдив-Бургас ще е готов до края на 2026 г.

Прокопан е единственият жп тунел по линията Пловдив - Бургас. Това стана ясно при посещение на заместник-министъра на транспорта Любен Нанов, който се запозна на място с напредъка по модернизацията на жп участъка Оризово – Михайлово. Обектът е част от..

публикувано на 04.11.25 в 17:40