Без маски и Covid тестове за учениците – това обеща за началото на учебната година служебният здравен министър Асен Меджидиев. Пред бТВ той заяви, че ни очаква “един напълно нормален присъствен учебен процес”, а мерките ще се ограничават до проветряване на помещенията и спазване на дистанция и на лична хигиена. Допълнителни стъпки ще се предприемат само за конкретна паралелка, ако в нея има заразен ученик.
Министърът съобщи и че от понеделник хората ще могат да си поставят бустерна доза с адаптирана иРНК ваксина срещу коронавирус. “Абсолютно готови сме да посрещнем каквато и да била Covid вълна, в момента натовареността на болничната система е много малка”, каза Асен Меджидиев.
Както всяка година, през втората събота на месец август започва ловният сезон на пъдпъдък, гривяк, гургулица и като цяло мигриращите видове дивеч. Според установените правила ловът се извършва само през деня, един час преди изгрев и един час след..
Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета на Две могили Мариета Петрова, ще започне в 09.30 часа с водосвет за здраве и благоденствие...
Две от големите марионетки на Puppets Occupy Street от град Крайова, Румъния, ще гостуват в София за първи път в рамките на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest (ШестФест). Те ще се появят пред софийската аудитория на 9 август, събота..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното..