Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бартер между България и Азербайджан за газ срещу ток

служебния министър на икономиката Никола Стоянов
Снимка: БГНЕС

Размяната на ток от България срещу газ от Азербайджан - тази договорка е направена при посещението на икономическия министър Никола Стоянов в Баку на 6 септември. Това съобщи министърът пред БНТ и уточни, че по схемата може да се получат допълнителни количества през следващите месеци, когато суровината е най-нужна през зимата.

Имам сериозно уверение, че от 1 октомври газовата връзка с Азербайджан ще тръгне. "Баку потвърди, че може да се разчита на изпълнението на договора, който имаме с тях за 1 млрд. куб. м газ годишно в пълен обем", каза служебният министър. До 4 години след разширяването на връзката по южния газов коридор България може да очаква годишно от Азербайджан още 1 млрд. куб. м газ, обеща Стоянов. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 1 август 2025 г.

В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 ​  Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..

публикувано на 01.08.25 в 19:00

Стотици православни тръгнаха на поход към Рилския манастир

Българският патриарх Даниил отслужи празнична Света литургия и водосвет за празника Произхождение (изнасяне) на Светия Кръст Господен, в столичния храм "Света София". След богослужението заедно с президента Румен Радев двамата дадоха начало на..

публикувано на 01.08.25 в 17:25

Гимназисти постигнаха едно от най-добрите представяния за България в iGeo

Най-добрите български ученици по география спечелиха 4 медала от най-престижното световно състезание по география. На 21-вата Международна олимпиада по география iGeo гимназистите завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал, като направиха едно от..

публикувано на 01.08.25 в 14:35