В сряда минималните температури ще са между 13 и 18°, в София около 13°. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност. Максималните температури ще достигнат 31-36°. В София ще са около 31°. За 7 области на Северна България от Монтана до Силистра има предупредителен жълт код за временно силен вятър от запад.
По Черноморието ще е слънчево с разкъсана висока облачност. Максималните температури ще са 32-35°. Морската вода е 23-24°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
В планините ще е слънчево с умерен, до временно силен северозападен вятър. Температурите на височина 1200 м ще са около 25°, на 2000 м до 18°
В петък остава топло.
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за градинарската традиция 15:30 - Актуално от и за сънародниците по света 25:02 - По съседски – новини и..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу,..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания –..