Стилияна Николова спечели сребърен медал от световното първенство по художествена гимнастика в София. 17-годишната състезателка за пръв път участва на такъв форум и донесе първия медал за България на обръч в световната гимнастика след 21-а години. Последна медалистка на обръч е била Симона Пейчева на световната надпревара в Мадрид през 2001 г.
Николова изигра много добре съчетанието си и получи оценка от 33.400 точки. Световна шампионка стана италианката София Рафаели с 34.850, а трета е германката Дария Варфоломеев с 32.150.
Николова е трета във временното класиране след квалификациите за многобоя със сбор от 64.450 точки.
Община Бургас и галерия Vivacom Art Hall Oborishte 5 представят международната изложба American Art, която събира в Бургас произведения на едни от най-значимите американски и световни артисти на XX и XXI век. Откриването е на 20 август 2025 г. от 19:00 ч...
В сряда ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Само на отделни места в планинските и източните райони ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще варират между 26° и 31°, в София – около 29°. В планините ще бъде..
В "България днес" на 19 август слушайте: 04:57 – Актуално от България и от общностите с българи по света 17:02 – Поевтиняват ли храните от основна необходимост у нас? 19:27 – Пазарджик – съвременното лице на един древен град 31:11 –..
Траен е интересът към родните висши училища сред младите хора с български произход от чужбина, кандидатстващи в тях по постановление №103 на..
Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до..
Михаела Вачева - българка, която от 2011 г. живее и работи основно в САЩ, стои зад проекта "Фотоработилница 66", по който деца бежанци в София усвояват..