Една жена загина, а двама възрастни и две деца са настанени в болница, след като пожар избухна тази сутрин в голям хотел в центъра на София. Жертвата е била в стаята, откъдето е тръгнал огънят, съобщи за БНР комисар Любомир Баров, зам.-директор на столичната пожарна. По думите му, двете пострадали деца - на година и седем месеца и на 12 г., са в леко състояние и са приети “профилактично”.
Пожарът е възникнал на третия етаж на хотела, който има 70 стаи и е бил пълен. Всички гости са евакуирани, а огънят е потушен. Причините за пожара се изясняват.
Междувременно стана ясно, че загиналата жена е колумбийска гражданка, а броят на пострадалите се е увеличил на десет - всички те са приети в столични болници, осем от тях са чужденци.
Според директора на пожарната главен комисар Николай Николов засега няма следи за умисъл при възникването на пожара и най-вероятно става въпрос за инцидент. Един от гостите на хотела разказа: “Беше много шумно, чух експлозия, беше ужасно. Продължи около две минути. Всички избягахме навън. Пожарникарите пристигнаха след пет минути и ни спасиха.”
Пожарът в столичния хотел е започнал от включено зарядно за телефон или незагасена цигара, съобщи градският прокурор на София Илияна Кирилова. Тя добави, че това са двете основи версии, по които се работи.
През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..
С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във Филипините се срещнаха на специална церемония и с феновете си, изпълнили площада пред храм-паметника "Св...
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..