Украинският президент Володимир Зеленски обеща, че няма да има отпускане в битките за връщане на цялата украинска територия, загубена от Русия. Във видеообръщение Зеленски каза, че усещането за затишие в бойните действия след украинските успехи е лъжливо.
Без да уточнява района, украинската армия съобщи и показа видео, че успешно е форсирала и контролира левия бряг на р. Оскол в Харковска област. Руските войски едва ли ще попречат на продължаващото настъпление, твърди Управлението за стратегически комуникации на украинските въоръжени сили.
Най-висшият американски военен, председателят на Комитета на Обединените началник-щабове ген. Марк Мили, призова за бдителност, като каза, че войната "в момента не върви много добре за Русия" и това поражда опасения за ескалация на конфликта от страна на Кремъл.
Русия няма да успее чрез енергиен шантаж да промени политиката на САЩ за подкрепа на Украйна, заяви в интервю за CBS президентът Джо Байдън. Той каза, че американската подкрепа ще продължи колкото е необходимо, защото украинският народ плаща извънредно висока цена във войната.

Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..
Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..