Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Идва захлаждане

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В сряда минималните температури ще са от 4 до 9°, в София - 5°. По високите полета на Западна България ще се образуват слаби слани. Студеният северозападен вятър ще държи през деня температурите между 16 и 21°, в София до 16°. Ще е облачно с валежи предимно в планините. 

Над Черноморието ще е облачно с валежи на север. Максималните температури ще са 20-21°. Морската вода на север от нос Емине ще е 14-16°, а на юг до 23°. Вълнението на морето ще е 2 бала. 

Над планините ще е облачно и дъждовно, над 1700 м. ще вали сняг. Максималната температура на височина 1200 м. ще е до 9°, на 2000 м. - около 2°. 

В четвъртък температурите ще спаднат с още 2-3°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Made in EU пожъна още една европейска филмова награда

Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в конкуренция с 95 заглавия, съобщи БТА. "В рамките на няколко дни спечелихме награда на критиката на..

публикувано на 24.11.25 в 10:08

Внимание, мечка! Случка в Карлово поднови дебата за съжителство с хищника

Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни.  Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..

публикувано на 22.11.25 в 10:05
Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05