Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пробегът „Бягане на свободния дух“ свързва Русе и Гюргево

Снимка: Facebook / Free Spirit Run Giurgiu-Ruse

Поредното издание на Международния шосеен пробег „Бягане на свободния дух Гюргево – Русе“ (Free Spirit Run Giurgiu - Ruse) ще се проведе на 25 септември. Стартът на 15-километровото трасе ще е в центъра на гр. Гюргево, Румъния, а финалът - в Русе, България, съобщи община Русе.

„С организирането на пробега доказваме естествената си свързаност с румънския народ“, каза заместник-кметът на българския град Енчо Енчев.

В състезанието с награден фонд 6000 евро ще се включат около 300 участници от България, Румъния, Израел, Турция, Южна Африка, Италия и Обединеното кралство. Най-възрастният бегач е 75-годишен българин, участвал във всички издания на пробега.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41

България днес - 17 октомври 2025 г.

В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за градинарската традиция 15:30 -  Актуално от и за сънародниците по света 25:02 - По съседски – новини и..

публикувано на 17.10.25 в 19:00

Пристигна четвъртият хеликоптер за спешна медицинска помощ по въздуха

Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..

публикувано на 17.10.25 в 16:47