В неделя ще е слънчево, след обяд с разкъсана облачност. Минималните температури ще са от 2-6° над Западна и Централна България до 10-11° по Черноморието. В София сутринта ще е 2°. През деня максималните стойности ще са от 22 до 27°, в София - 22°.
Над Черноморието ще е слънчево. Максималните температури ще са между 18 и 21°. Морската вода е от 17 до 22°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Над планините ще е слънчево. След обяд ще се заоблачава, но ще е без валежи. Ще духа силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 16°, на 2000 м до 8°.
В понеделник затоплянето ще продължи.От 1980 година насам светът отбелязва 27 септември като Ден на туризма. Той е свързан с годишнината от приемането на устава на Световната организация по туризъм през 1970 г. Редица български селища организират специални събития, макар в страната ни..
Велопоходът на толерантността Le tour du canal се завръща на Гребния канал в Пловдив. На 27 септември от 14:00 часа фондация "Ела и ти" подава ръка на хората с увреждания с празник на движението. Събитието ще предостави възможност на всеки участник за..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране на немски език в Европа , съобщиха от българското посолство в Германия с публикация във фейсбук..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните..
Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28..
В "България днес" на 30 септември слушайте: 0:37 - Актуални теми от деня 17:12 - Политическа буря в чаша вода – думата имат анализаторите..