Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Германски инвестиции ще разкрият в България 3500 нови работни места

Снимка: БНР Варна

Стартират инвестиционни проекти в областта на производството на автомобилни компоненти и в областта на информационните и комуникационните технологии, които ще създадат близо 3500 нови работни места в България. Това стана ясно след срещи на министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов с компании от Бавария.

Компания в областта на автомобилостроенето, произвеждаща компоненти за някои от най-големите автомобилни производители в света, до няколко месеца стартира своя проект в България, беше потвърдено на срещата.

Стоянов подчерта, че през последното десетилетие автомобилният сектор се развива бързо в България и редица чуждестранни компании инвестират в него.

Към момента близо 70 хил. души са заети в тази индустрия, а общо 270 компании работят в сектора у нас.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мария Филипова

Мария Филипова е новият заместник-омбудсман

Със 128 гласа "за", 56 "против" и 6 "въздържал се" Народното събрание избра председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова за заместник-омбудсман на Република България. Филипова получи подкрепата на депутатите от..

публикувано на 10.09.25 в 14:14

Войниците ще могат да служат в армията до пенсионна възраст от 57 години

Правителството одобри измененията и допълненията на Закона за отбраната и въоръжените сили. Те предвиждат въвеждане на обучение по военно дело и отбрана в професионалните колежи, приравнено за колежаните към подофицерски компетентности. Обучението..

публикувано на 10.09.25 в 13:12

Световноизвестното трио "Махарадж" излиза на българска сцена

Между 10 и 14 септември публиката в Перник, Сапарева баня, София и Пловдив ще има възможност да чуе световноизвестното индийско трио "Махарадж" – състав със забележителна творческа биография. Прабхаш Махарадж - табла, Абхишек Махарадж - ситар, и..

публикувано на 10.09.25 в 07:00