Разширяването на свързаността в различни сфери между България и Румъния, в това число изграждането на трети мост и съвместните усилия по поддържането на корабоплаването на река Дунав, е от значение за икономическия обмен на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на работна среща с министър-председателя на Румъния Николае Чука в София, преди церемонията по откриването на газовата връзка Гърция- България. По думите на държавния глава двустранният стокообмен между двете страни през 2021 г. достига 6.5 млрд. евро, но това не изчерпва потенциала на икономическото партньорство между България и Румъния. Двамата държавници изразиха обща позиция, че присъединяването на България и Румъния към Шенген е стъпка към укрепване на регионалната сигурност и стабилност.
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..
Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..