През нощта ще преобладава ясно време, но след полунощ облачността в Северна България ще започне да се увеличава. Вятърът ще отслабне, ще е слаб до умерен от запад-северозапад. Минималните температури ще са между 8° и 13°, в София – около 8°.
Утре, 3 октомври, облачността ще е променлива, често значителна. Главно в югозападната половина от страната ще има превалявания от дъжд, по-значителни в Рило-Родопската област. Ще духа до умерен северозападен, в Дунавската равнина временно силен западен вятър и с него преносът на студен въздух ще продължи. Максималните температури ще са между 17° и 22°, в София 16-17°.
В планините облачността ще е предимно значителна. Ще има превалявания от дъжд, над около 2000 метра – от сняг.Ще духа умерен, по високите и открити части до силен северозападен вятър и с него температурите още ще се понижат. Максималната на 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра – около 4°.
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
На 23 и 24 август в черноморския град Бургас ще се проведе BURGAS SKATE WEEKEND 2025. Посетителите ще могат да се насладят на скейт състезания за всички възрастови групи, демонстрации от водещи български скейтъри, DJ сетове, музика на живо и..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
От днес до 24 август се провежда 15-ият Фестивал на фолклорната носия Жеравна - 2025, в местността Добромерица. Над 30 каба гайди ще дадат началото..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини..
През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще..