Екзитпол резултатите на социологическа агенция "Галъп интернешънъл болкан“, медиен партньор на БНР, показват, че 8 партии и коалиции влизат в новия 48-ми парламент, като една от тях е на ръба. Данните на агенцията показват следното разпределение на гласовете от парламентарните избори в България, към 20 часа на 2 октомври 2022 г.:
ГЕРБ-СДС: 24.7%; при такова разпределение получава 63 мандата
"Продължаваме промяната": 18,8%, или 48 мандата;
ДПС: 14,5%, или 37 мандата;
БСП: 10,8%, или 30 мандата;
„Възраждане“: 10,2%, или 23 мандата;
"Демократична България": 7,4%, или 19 мандата;
"Има такъв народ": 4,6%, или 12 мандата;
"Български възход": 4,0%, или 8 мандата.
"Изправи се, България" е под 4-процентната бариера за влизане в парламента с резултат 1,2%.
Активността на предсрочните парламентарни избори за 48-то Народно събрание е 35,3%. С "Не подкрепям никого“ са гласували 3,3% от избирателите.
На изборите се явиха общо 22 партии и 6 коалиции. Над 6600 кандидати се включиха в борбата за депутатско място в 240-местния български парламент.
Българите зад граница гласуват в 755 секции в чужбина. Най-много са те в Република Турция, в Обединеното кралство, в Германия, Испания и Италия.
Към 19 часа в деня на изборите са получени 135 сигнала за нарушаване на изборното законодателство и политическите права на гражданите, съобщиха от МВР.
Студенти блокираха входовете на Радиото и телевизията на Сърбия Студенти и граждани вече 12 дни блокират входовете на Националното радио и телевизия на Сърбия (RTS) в знак на протест срещу начина, по който националната медия отразява..
В петък минималните температури ще бъдат от 6 до 11°. В София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините и низините видимостта ще е намалена. Преди обяд в по-голямата част от страната ще е слънчево, над североизточните райони с разкъсана..
Сто дни след своя старт правителството на Росен Желязков се радва на одобрение от 19,2% от българските граждани, докато 66% от тях изразяват отрицателно отношение, показват данните на социологическата агенция "Мяра". Подобни са нагласите и към..
Изучаването на предмета "Добродетели и религии" в българските училища беше обсъждано над 5 часа на дискусия организирана от Министерството на..
Протест с искане за оставка на министъра на образованието Красимир Вълчев и отмяна на идеята на МОН за задължително изучаване на предмет "Религия и..
В събота минималните температури ще бъдат от 5 до 10°. В София ще е около 7°. Преди обед ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Следобед ще се развива..