Президентът Румен Радев връчи отличията на лауреатите на президентската инициатива Награда "Джон Атанасов" за 2022 година. Борис Банков от Варненския икономически университет е носителят на отличието тази година. Наградата е за IT продукт, борещ се с плагиатството в академичните среди. Банков призова младите хора да избират България като място за развитие.
Специален плакет на президента "Св. св. Кирил и Методий" Радев връчи на инж. Сергей Михалев, конструирал автономен, самообучаващ се дрон за работа в подземни условия с липса на GPS покритие.
Награда "Джон Атанасов" се връчват за 20-а поредна година. Тя се връчва на млади български учени, изследователи и ученици в пет категории за успехи в олимпиади по информатика и изследвания в световен мащаб.
Пътят към икономическия просперитет на ромите минава през културна легитимация, заявява Огнян Исаев, директор програма “Образователни възможности и постижения” във фондация “Тръст за социална алтернатива”, по повод Международния ден на..
България за пръв път се представя с национален щанд на изложението за мебели и интериор Salone del Mobile 2025. Форумът се провежда от 8 до 13 април в Милано, Италия. Осем компании представят качеството на българските мебели и дизайн . Щандът..
Премиерът Росен Желязков свика за днес съвещание, свързано с пътната безопасност и борбата срещу войната по пътищата на страната. В него ще се включат министри, представители на ресорни ведомства и на неправителствения сектор. Ще бъдат обсъдени..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие...
8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от..