Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Таксиметровите шофьори планират масов протест

Протест на таксиметрови шофьори в София, 18 май 2022 г.
Снимка: БГНЕС

Таксиметровите водачи обмислят протест, след като техен колега беше убит в столичен квартал при свада с криминално проявен. 
След инцидента таксиметрови шофьори протестираха пред Трето районно управление на полицията, а след това до сутринта блокираха и движението на ключовия Орлов мост в София. 
Председателят на Националния таксиметров синдикат Красимир Цветков каза пред БНР, че ще следят внимателно, какво ще предприеме прокуратурата след убийството и ще обмислят, как ще действат. От синдиката настояват да се промени законовата уредба и да се осигурят на техните водачи паник бутони, видеорегистратори и пряка връзка с телефон 112. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25

Отбелязваме 122 години от Илинденско – Преображенското въстание

С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание .  Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..

публикувано на 02.08.25 в 07:20
Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15