Всички училища, в които за настоящата учебна година са записани ученици от Украйна, могат да поръчат безплатно специален буквар за деца билингви. Помагалото "Четем с Ася и Явор" е създадено през 2019 г. от логопеди и езикови експерти и подпомага децата с различен майчин език да усвоят по-бързо четенето на български. То е по проект "Разбираш ли езика на училището" на сдружението "EducArt", фондацията "Заедно в час" и на фондацията "Тръст за социална алтернатива".
По данни на правителствения портал ukraine.gov.bg, от пролетта на 2022 г. в България са пристигнали над 39 000 деца от Украйна. Мнозинството от тях, които влизат в българската образователна система през новата учебна година, имат нужда от допълнителна подкрепа за усвояването на българския език.
Заявки за безплатно копие от буквара се приемат от учители, училища, родители и учебни центрове, и други в сайта prepodavame.bg
Българското посолство във Вашингтон организира официална церемония по откриването на възпоменателна плоча в чест на Димитър Пешев – подпредседател на Народното събрание в периода 1940–1943 г. Той е инициатор на акцията срещу депортацията на..
Много е важно, когато говорим за първите 100 дни на правителството да отчетем, че то прие своята програма, държавен бюджет и премина два вота на недоверие, каза премиерът Росен Желязков обобщавайки времето за толеранс, което по традиция се дава в..
Поп-певецът Теодор Шишманов, който е един от основателите на обичаната от поколения българи група "Тоника СВ", свързва част от своя житейски път и с Радио България. В периода 1985-1988 г. той е част от английската редакция на "Предавания за чужбина",..
Земетресение от 6,2 с епицентър в района на Истанбул, регистрирано днес в 12:49 часа местно време, е усетено в различна степен и на територията на..
Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води..
В брой 48 на предаването слушайте: От Молдова през България до Франция – пътя на бесарабския българин Иван Стоянов - интервю на Йоан Колев;..