Двамата работници, които заплашиха днес следобед да скочат от жилищен блок в Перник заради неизплатени възнаграждения, са слезли от сградата, предаде БГНЕС.
Двамата строители отказваха да слязат от перваза на последния шести етаж, докато не им бъдат изплатени дължимите трудови възнаграждения.
На мястото е пристигнала полиция, две пожарни, линейка и психолог.
По информация на БТА, кметът на Перник Станислав Владимиров, който преговаря с протестиращите работници, се е качил при тях. На място са били и областният управител Людмил Веселинов, както и представители на турското посолство у нас. По думите на Владимиров, строителите са в изключително тежка ситуация, твърдят, че не са получавали от месеци своите възнаграждения и са готови да предприемат крайни действия.
За БТА Венцислав Алексов, говорител на МВР в Перник, уточни, че с работниците са се водили разговори от 5-6 часа и е започнало досъдебно производство, разпитани са свидетели и се провеждат и други следствени действия.
Все още не е изяснено кой е собственик и инвеститор на строежа, съобщава се за турски посредник.
Източните Родопи оживяват в сърцето на София – с автентични вкусове, музика и занаятчийско майсторство. Жителите на столицата имат шанс да се потопят в атмосферата на Община Момчилград и нейното културно и природно богатство под мотото "Момчилград –..
Фестивал на добруджанската тиква и празник на добричкото село Стефаново ще се проведат през почивните дни, съобщават от Община Добричка. За събота е предвиден тържествен концерт с участието на местни формации, който ще завърши с хоро на..
Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава..